Reverse Osmosis Nedir?

Florida Teknoloji Üniversitesinden Prof. Charles Reid tarafından icat edilmiş, USA Navy ve Uzay Ajansı NASA' nın yaptığı proje ve çalışmalar ile geliştirilmiştir. İçilemez nitelikteki tüm sulardan içme suyu üretimini sağlayan çağımızın en önemli buluşu Reverse Osmosis teknoloji kısa zamanda büyük bir hızla yaygınlaşmıştır.

Reverse Osmosis teknoloji ile içilemez nitelikteki musluk suyundan, nehir sularından, kuyu sularından ve tuzlu deniz sularından içme suyu üretimi yapılmaktadır. Özellikle Amerika'da çok yaygın olarak kullanılan Reverse Osmosis Teknoloji başta Suudi Arabistan, İsrail, Çin, Güney Afrika gibi ülkelerde de olmak üzere son yıllarda tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Ülkemizde Reverse Osmosis sistem ile başta Ege ve Akdeniz bölgelerindeki oteller olmak üzere Kıbrıs, Bodrum, Muğla, Kırklareli' deki çeşitli belediyelerin kurduğu tesislerle nehirlerden ve denizden içme suyu ihtiyacı karşılanmaktadır.

Her geçen gün daha büyük bir hızla yaygınlaşmakta olan ve bir gün herkesin ev / işyerinde su üretmek için kullanacağı bu ileri teknoloji Bulut Su Arıtım Teknolojileri ile geliştirilerek ev / işyerlerinde çok düşük maliyet ile içme suyu üretilebilmesine olanak sağlamaktadır.

| Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim |

© 2010 Tüm Hakları saklıdır.