Bakteriler 0,2 - 0,4 Mikrondur ve Reverse Osmosis gözeneklerinden yaklaşık 400 Kat daha büyüktür.
Virüsler ise 0,02 - 0,3 Mikrondur ve Reverse Osmosis gözeneklerinden yaklaşık 40 kat daha büyüktür.

Reverse Osmosis ile içme suyuna dönüşüm

Reverse Osmosis içme suyu üretme teknolojisinin filtre gözenekleri o kadar küçüktür ki ( yaklaşık 0,001 - 0,0001 micron ) gözenekler arasından çok küçük olan Su moleküllerinin geçişine izin verirken gözeneklerden çok daha büyük olan partiküllerin, virüslerin, bakterilerin, çeşitli organik ve inorganik maddelerin geçmesine izin vermez.

Bulut Su Arıtım Sistemleri'nin çalışma prensibi, suyun belli bir basınç altında sadece su moleküllerinin geçebileceği büyüklükte gözenekleriyle seçici manyetizmik geçirgen yapısı olan son teknoloji ince zar katmanlarından geçirilmesi ve suyun içerisindeki yabancı maddelerin atık olarak sistemden uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır.

 

İçme sularında EPA ( Amerikan Çevre Koruma Bakanlığı ) tarafından yaklaşık 700 organik ve inorganik madde belirlenmiştir. Reverse Osmosis teknolojisi üstün arındırma yeteneği ile suyun içerisinde çözünmüş olarak bulunan organik, inorganik maddeler, partiküller, virüsler, bakteriler içme suyundan uzaklaştırılmakta ve ''İdeal içme Suyu'' elde edilmektedir.

| Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim |

© 2010 Tüm Hakları saklıdır.